REKLAMA

Stypendium Ministra Zdrojewskiego dla Bartosza Głowackiego

Kolejne bardzo znaczące osiągnięcie artystyczne odniósł Bartosz Głowacki, wybitnie utalentowany i utytułowany akordeonista z klasy akordeonu profesora Andrzeja Smolika z Państwowej Szkoły Muzycznej II st im. Wandy Kossakowej w Sanoku.

Po pięknym występie w Brukseli (w Parlamencie Europejskim) i w Londynie (w Królewskiej Akademii Muzycznej) został zaproszony do prestiżowego koncertu na Zamku Królewskim w Warszawie.

26 października w Sali Balowej Zamku odbyła się doroczna uroczystość wręczenia nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bartosz wystąpił w podwójnej roli. Oczywiście, że otrzymał to stypendium – już po raz szósty z rzędu, co jest chyba ewenementem w historii przyznawania tych stypendiów. A w części artystycznej uroczystości był głównym z 3 wykonawców koncertu (oprócz trębacza i skrzypka), grając na jego zakończenie dwa utwory: Brahmsiana Wiaczesława Siemionowa i „Archipelag Gułag” Wiktora Własowa, przyjęte z ogromnym aplauzem przez słuchaczy i zdobywając najwyższe uznanie ze strony m.in. wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Moniki Smoleń, a także dyrektora Zdzisława Bujanowskiego z Centrum Edukacji Artystyczne, wyróżnionych uczniów, pedagogów i innych zaproszonych gości.

PSM Sanok

02-11-2010
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.