Sztuka pomaga w leczeniu- Akcja malarska

23-06-2010

SANOK.  Burmistrz Miasta Sanoka, Fundacja amerykańska „The Foundation for Hospital Art” i Szpital Specjalistyczny w Sanoku zapraszają na międzynarodową akcję malarską „4-Nation PaintFest”, która odbędzie się we wtorek 22 czerwca 2010 r. na Rynku Głównym w Sanoku(w razie niepogody w Instytucie Plastyki PWSZ w Sanoku).


Podczas imprezy mieszkańcy Sanoka, Humennego (Słowacja) i Drohobycza (Ukraina) oraz członkowie amerykańskiej Fundacji malować będą 15 wieloczęściowych obrazów. Gotowe prace zostaną podarowane trzem szpitalom (Szpital Specjalistyczny w Sanoku, Szpital im. A. Lena w Humennem, Szpital Miejski w Drohobyczu) i ozdobią pomieszczenia, w których przebywają chorzy.

Impreza w Sanoku jest częścią międzynarodowej charytatywnej akcji plastycznej, która połączyła społeczności wielu krajów (USA, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Polska) we wspólnym celu, aby zapewnić komfort oraz okazać troskę i miłość osobom wymagającym leczenia szpitalnego.

Fundacja „The Foundation for Hospital Art” jest filantropijną organizacją, która stawia sobie na celu przemienianie szpitali w najpiękniejsze miejsca służące leczeniu ludzi.

Dla potrzeb każdej kolejnej imprezy wolontariusze Fundacji projektują nowe prace plastyczne, które są następnie wykańczane podczas święta sztuki malarskiej PaintFest®.

Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, który również zaangażowany jest w niniejsze dzieło, podaruje jedną z prac namalowanych przez dyplomatów amerykańskich sanockiemu szpitalowi. Akcję malarską zaszczyci swoją obecnością także Konsul Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
Goście z USA zwiedzą także Muzeum Historyczne z Galerią Beksińskiego w Sanoku oraz sanocki Skansen. Natomiast 24 i 25 czerwca udadzą się do Drohobycza i Humennego (miasta partnerskie Sanoka), gdzie nastąpi przekazanie tamtejszym szpitalom prac namalowanych w Sanoku.

Współorganizatorami imprezy są: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku, Sanocki Dom Kultury, Szkoła Języków A4 w Sanoku.

Program Akcji Malarskiej w Sanoku:
9.00 – Powitanie gości przez Burmistrza Sanoka Wojciecha Blecharczyka
9.10 – Wystąpienie Konsula USA
9.20 – Wystąpienie Prezesa Fundacji FFHA
9.30 – 11.30 – Malowanie obrazów (I etap)
11.30 – 12.30 – Przerwa, koncert zespołów muzycznych
12.30 – 14.30 – Malowanie obrazów (II Etap)
14.30 – 14.50 – Zebranie prac
15.00 – Podsumowanie imprezy (czas dla mediów)

Źródło:UM Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.