W Ekonomiku „Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”

07-12-2010

SANOK. Wczoraj (6 bm.) w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbyło się spotkanie w ramach akcji „16 dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Działania mają na celu  przeciwdziałanie zjawiskom przemocy wobec kobiet oraz ujawnić te już istniejące.  Kampania potrwa do 10 grudnia br.

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi działania, które mają na celu przeciwdziałanie zjawiskom przemocy wobec kobiet, a także ujawnianie istniejących już sytuacji znęcania się. Z młodzieżą spotkali się policjanci z Rewiru Dzielnicowych oraz z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z sanockiej komendy.

Tego typu spotkania mają na celu przybliżyć młodzieży skalę zjawiska przemocy.  W trakcie prelekcji szczególny nacisk kładziono na udzielanie porad prawnych, informacji na temat pomocy ofiarom przemocy, podejmowanie czynności  zgodnie z obowiązującymi przepisami, reagowania w przypadku zetknięcia się z przedmiotowym problemem.

Na zakończenie rozdano materiały informacyjne na temat placówek udzielających pomocy.

Przypominamy, że w związku z kampanią w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku pełnione są dodatkowe dyżury przez policjantów. Każda osoba dotknięta przemocą, bądź świadek znęcania może się do nas zgłosić w celu złożenia zawiadomienia lub uzyskania porady.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.