REKLAMA

Koncert zespołu ŻYWIOŁAK – ODWOŁANY!

SANOK. Niestety zaplanowany na 16 października występ zespołu  Żywiołak został odwołany z powodu problemów rodzinnych jednego z członków zespołu.Koncert odbędzie się w późniejszym terminie o czym poinformujemy.

„Żywiołak” to muzyka żywiołów….to wypadkowa takich gatunków muzycznych jak: folk, punk, rockmetal, akustyczne trans-techno czy drum`n`bass. Sięga ona również swymi zastosowaniami po elementy muzyki: dub, nawiązuje do hipnotyki chillout`u czy ambient`u, a oparta jest na brzmieniach zrekonstruowanych instrumentów dawnych, „wynalazków” techniki nowszej, oraz archaicznych i współczesnych technik wokalnych.

ODWOŁANY!
Klub PANI K. w Sanoku
16.10.2010
Start godz. 21.00
Bilety w cenie 12 zł. do nabycia w Klubie.

————-
Zespół Żywiołak powstawał od początku 2005 r. – początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: „ich troLe”, czy „Kapela ze Wsi Warszawa”, oraz Roberta Wasilewskiego – współzałożyciela i gitarzysty zespołu „Open Folk”. Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu „Goście z Nizin” i Izabela Byra z zespołu „Detonacja” oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki – zastąpiony potem przez Macieja Dymka.

Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie „Jadłodajnia Filozoficzna” 8 grudnia 2005.

Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności.

Cztery miesiące później zespół otrzymuje Grand Prix – Nagrodę Prezesa Polskiego Radia na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej „Nowa Tradycja” w Warszawie.

Późniejsze sukcesy to:
– Grand Prix na „Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym” w Starogardzie Gdańskim
– Pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych „Młode Wilki – Rebelia” organizowanym przez warszawski klub „Stodoła”.
– Wybór przez Piotra Kaczkowskiego utworu „Oko Dybuka” na składankę Minimax 4
– Nominacja do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego – „Mateusze 2007″ – za nowatorstwo w zmaganiu się z folkową materią (2007)

15-10-2010
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.