Wieczory artystyczne w Sanockim Domu Kultury

10-06-2010

SANOK. Rozpoczął się cykl Wieczorów artystycznych, corocznie u progu lata organizowanych  w Sanockim Domu Kultury – są one podsumowaniem pracy zespołów amatorskich,  dziecięcych i młodzieżowych, zrzeszonych w placówce.


- Wieczory artystyczne to pokaz  umiejętności, nabytych podczas zajęć z instruktorami. Wszystko odbywa się tak, jak przy zawodowych prezentacjach: i miejsce wystaw plastycznych, i popisów tanecznych i wokalnych, ich oprawa logistyczna są te same, a młodzi adepci wszelkich sztuk mają możliwość kontaktu z publicznością i odczucia jej spontanicznych reakcji. To ważne przeżycie, często wspominane potem przez lata – mówi dyrektor Sanockiego Domu Kultury Waldemar Szybiak.

Zobacz plakat

W piątek odbył się wernisaż prac plastycznych dzieci i młodzieży, pracujących pod  opieką Anny Marii Pilszak i Małgorzaty Graboń. W holu SDK oraz w sali nr 2 do połowy czerwca będzie można oglądać dorobek najmłodszych sanockich plastyków. Na wernisażu było tłoczno, tak samo jak przy prezentacjach profesjonalistów. Nic dziwnego, skoro w cotygodniowych zajęciach uczestniczy blisko 100 osób! Za swoją pracę zostali nagrodzeni nie tylko możliwością prezentacji swego dorobku, ale i upominkami – nigdy bowiem nie zaszkodzi „wzmocnić” samodzielnego zapału do rozwijania artystycznych talentów.

W poniedziałek na scenie SDK wystąpił zespół PRO.GRES – jak zwykle kolorowy i  radosny. Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowano układy taneczne, inspirowane muzyką klasyczną, w drugiej – nowoczesną, a wszystko odbywało się na tle scenografii pomysłu Adama Gromka. Na koniec – oklaski publiczności i gorące podziękowania od tancerzy dla opiekunki zespołu Marioli Węgrzyn-Myćki.

I zawsze, jak to na Wieczorach artystycznych, miła, serdeczna atmosfera.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.