Zaatakował strażnika nożem

19-10-2010

BIESZCZADY/WETLINA. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał wczoraj 57-letni obywatel Bułgarii, który w  niedzielne popołudnie w Wetlinie ugodził nożem leśniczego – strażnika Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Raniony mężczyzna trafił do szpitala, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 15.20. Grupa mężczyzn wędrowała terenem rezerwatu „Moczarne”. Jeden z mężczyzn, obywatel Bułgarii idąc przodem odłączył się od grupy.  W tym czasie teren rezerwatu patrolował 63-letni leśniczy. Jadąc samochodem oznakowanym logo parku narodowego napotkał samotnie idącego turystę.

Mężczyzna bez wyraźnego powodu wskoczył na maskę pojazdu i próbował wybić przednią szybę. Kiedy strażnik wysiadł z samochodu, został ugodzony nożem w brzuch. Ranny zdołał dojechać samochodem do Wetliny. W placówce Straży Granicznej powiadomił o zdarzeniu. Stamtąd do szpitala zabrało go pogotowie. Tam przeszedł operację ratującą jego życie.

Agresywny turysta został zatrzymany. Wczoraj wieczorem 57-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Śledztwo wyjaśni, dlaczego obywatel Bułgarii zaatakował przypadkową osobę.

KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.