Zawody w tropikach

19-08-2010

WOLA SĘKOWA/GMINA BUKOWSKO. W niedzielę, (15 bm.) w prawdziwie tropikalnych warunkach, w Woli Sękowej odbyły się Zawody Obronno – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z okazji Święta Wojska Polskiego.

Główną część imprezy stanowiły konkurencje strażackie, składające się z biegu sztafetowego i ćwiczenia bojowego. Towarzyszyło im strzelanie z broni pneumatycznej długiej, promocja wojska przygotowana przez WKU w Sanoku, loteria fantowa prowadzona przez nauczycieli ZS w Nowotańcu, wesołe miasteczko z atrakcjami dla dzieci oraz wystawa poplenerowa w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego, będąca podsumowaniem międzynarodowej akcji „Artyści Naturze”.

W kategorii głównej zawodów, czyli drużyn męskich,  klasyfikacja wygląda następująco:
1. Nagórzany
2. Wola Sękowa
3. Pobiedno
4. Zboiska
5. Wolica
6. Bukowsko
7. Nowotaniec

Nagórzany wygrały również w  kategorii kobiet, zajęły drugie miejsce w rywalizacji chłopców, a trzecie w kategorii dziewcząt, tym samym wygrywając całe zawody drużynowo. Bardzo dzielnie walczyli gospodarze i organizatorzy z Woli Sękowej, wygrywając w kategorii chłopców i dziewcząt, co dało im w klasyfikacji generalnej miejsce drugie. Ładnie zaprezentowały się również dziewczęta z Wolicy, które  w swojej kategorii wywalczyły drugą lokatę.

Sędziowie zawodów reprezentowali Państwową Straż Pożarną z Sanoka, a przewodniczył im Młodszy Brygadier Krzysztof Zubik, któremu  towarzyszyli: Kapitan Robert Wojciechowski oraz Aspiranci Sztabowi Janusz Jaworski i Kazimierz Gładysiewicz.

Nagrody ufundowało Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie, które od kilkunastu lat wspiera nasze inicjatywy oraz Wójt Gminy Bukowsko, Piotr Błażejowski, który wręczył nagrody w asyście Przewodniczącego Rady Gminy i współorganizatorów. Po niedawnym koncercie zespołu „Pogodno”, znowu głośno o Woli Sękowej. Tym razem na specjalne wyróżnienie zasłużyli Marian Sołtys i Józef Szatkowski, działacze miejscowej straży pożarnej. Szkoda tylko, że nocna burza przedwcześnie zakończyła dobrze zapowiadający się festyn.

Jan Muszański

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.