Zbliża się Święto Wszystkich Świętych. Złodzieje nie śpią

16-10-2010

SANOK/PODKARPACIE. Coraz częściej w rejonach cmentarzy na terenie powiatu sanockiego dochodzi do kradzieży. Ofiarami padają najczęściej starsze osoby, które sprzątając nagrobek bliskich pozostawiają swoje rzeczy osobiste bez dozoru np. na ławeczkach przy grobach, bądź na sąsiednich nagrobkach. Złodzieje tylko na to czekają.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z  porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Bardzo często dochodzi do sytuacji pozostawienia torebki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednim nagrobku lub na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem nie zdaje sobie sprawy, że może paść ofiarą złodzieja.

Dlatego Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a  nie musimy ich ze sobą zabierać pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. Kolejna rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę, to większy ruch samochodów. Zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak też pieszych.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa bądź wykroczenia.

Gdybyśmy niestety padli ofiarą przestępcy należy niezwłocznie zgłosić ten fakt  Policji tel. 997

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.