Zdobyli nowy zawód

30-12-2010

SANOK. Szesnaścioro wychowanków zakładów opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych skorzystało z pomocy w ramach „Programu aktywizacji społecznej w powiecie sanockim”. Akcję  zrealizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

Projekt  trwał od maja i właśnie się zakończył. - Pierwszym etapem projektu były warsztaty szkoleniowe. Później organizowaliśmy szkolenia zawodowe, poradnictwo psychologiczne i doradztwo zawodowe. Udzielaliśmy również wychowankom pomocy finansowej na kontynuację nauki i zagospodarowanie rzeczowe oraz na wynajem pokoju po opuszczeniu placówki szkolno-wychowawczej – mówi  Grzegorz Kozak, kierownik projektu.

„Program aktywizacji społecznej w powiecie sanockim” przez Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie w Sanoku realizowany będzie do 2013 roku. W przyszłym roku działania w głównej mierze skierowane będą do osób niepełnosprawnych. - Przyszłoroczne formy naszego wsparcia będą podobne jak dla wychowanków placówki szkolno-wychowawczej. Jednak struktura udziału w projekcie będzie inna. 27. niepełnosprawnych będzie uczestniczyło w projekcie i tylko 3. wychowanków placówki. Mam jednak nadzieję, że wspierając projekt własnymi środkami i stosując zasadę zrównoważonego rozwoju wychowankowie nie zostaną bez pomocy – tłumaczy
Jan Paszkiewicz, dyrektor PCPR w Sanoku.

Projekt realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku współfinansuje Unia Europejska. Na ten cel przekazała ona blisko 180  tysięcy złotych. Powiat sanocki dołożył 20 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.