Żeby ludziom było wygodniej

GMINA SANOK. Budżet gminy Sanok dołoży ponad 400 tys. zł do remontu drogi powiatowej biegnącej przez Niebieszczany. Dzięki temu wsparciu odbudowa zniszczonej  szosy staje się realna.

Część drogi powiatowej z Prusieka do Szczawnego została pierwotnie  wyremontowana z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Jednak tymi działaniami udało się naprawić tylko część zniszczonej trasy.

Zimą tego roku władze powiatu sanockiego wystąpiły o fundusze unijne z Programu Polska – Słowacja.
- Termin na składanie wniosków upływał z końcem marca - przyznaje Zenon Stryjak ze Starostwa Powiatowego w Sanoku. Werdykt ma być znany jeszcze w tym roku. Jeśli będzie pomyślny, inwestycja mogłaby ruszyć w roku 2011 r.

Na przeszkodzie stanęły tylko pieniądze, a dokładniej kwota potrzebna na wkład własny. Z tego ostatniego tytułu trzeba, bowiem dołożyć 15 proc. wartości inwestycji (wycenionej na 6 mln zł), czyli ok. 900 tys. zł. Na taki wydatek niestety nie stać władz powiatu.

Jednak z pomocą starostwu przyszli gminni samorządowy. Postanowili oni wesprzeć inwestycję połową tej ostatniej kwoty, czyli suma ok. 450 tys. zł.
- Przecież ta droga służy także mieszkańcom naszej gminy - zaznacza wójt Mariusz Szmyd.

Za pieniądze pozyskane z Programu Polska – Słowacja zaplanowano wyremontowanie odcinka 6 km wspomnianej drogi, od mostu w Markowcach, po skrzyżowanie z drogą na Poraż.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."