Żeby ludziom było wygodniej

26-10-2010

GMINA SANOK. Budżet gminy Sanok dołoży ponad 400 tys. zł do remontu drogi powiatowej biegnącej przez Niebieszczany. Dzięki temu wsparciu odbudowa zniszczonej  szosy staje się realna.

Część drogi powiatowej z Prusieka do Szczawnego została pierwotnie  wyremontowana z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Jednak tymi działaniami udało się naprawić tylko część zniszczonej trasy.

Zimą tego roku władze powiatu sanockiego wystąpiły o fundusze unijne z Programu Polska – Słowacja.
- Termin na składanie wniosków upływał z końcem marca - przyznaje Zenon Stryjak ze Starostwa Powiatowego w Sanoku. Werdykt ma być znany jeszcze w tym roku. Jeśli będzie pomyślny, inwestycja mogłaby ruszyć w roku 2011 r.

Na przeszkodzie stanęły tylko pieniądze, a dokładniej kwota potrzebna na wkład własny. Z tego ostatniego tytułu trzeba, bowiem dołożyć 15 proc. wartości inwestycji (wycenionej na 6 mln zł), czyli ok. 900 tys. zł. Na taki wydatek niestety nie stać władz powiatu.

Jednak z pomocą starostwu przyszli gminni samorządowy. Postanowili oni wesprzeć inwestycję połową tej ostatniej kwoty, czyli suma ok. 450 tys. zł.
- Przecież ta droga służy także mieszkańcom naszej gminy - zaznacza wójt Mariusz Szmyd.

Za pieniądze pozyskane z Programu Polska – Słowacja zaplanowano wyremontowanie odcinka 6 km wspomnianej drogi, od mostu w Markowcach, po skrzyżowanie z drogą na Poraż.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.