100 tysięcy drzewek dla sanoczan!

SANOK. Już po raz czternasty Liga Ochrony Przyrody oraz Urząd Miasta w Sanoku zorganizowali akcję „Drzewko dla sanoczan”, której głównym celem było powiększenie areału zieloni wysokiej na terenie miasta.

Akcja „Drzewko dla sanoczan” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w mieście. Tłumy ludzi ustawionych w długich kolejkach otrzymało trzy letnie sadzonki dębu, wiązu górskiego, modrzewia, świerku oraz olchy.

Mamy nadzieje że przynajmniej 99% drzewek, które rozdaliśmy w znaczący sposób wzbogaci areał zieloni wysokiej w Sanoku. Warto wspomnieć że bardzo duża ilość sadzonek trafiła do sanockich placówek oświatowych, zwłaszcza szkół podstawowych – mówił Prezes Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku, Marek Marynowicz.

Serdeczne podziękowania należą się nadleśnictwom Baligród, Brzozów, Komańcza, Lesko, Ustrzyki Dolne, które przekazały sadzonki.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."