1,5 mln dla powiatu sanockiego

SANOK. Powiat sanocki otrzymał z MSWiA kolejną promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Tym razem na naprawę trzech dróg zostanie przeznaczone półtora miliona złotych.

Za te pieniądze wyremontowane zostaną odcinki w miejscowości Bażanówka, Lalin i Pobiedno. Łącznie ponad trzy kilometry dróg. – Bardzo się cieszymy z kolejnych pieniędzy z MSWiA, bo potrzeby w odbudowie i remontach infrastruktury drogowej mamy duże. Trzeba jednak przyznać, że ten rok pod względem prac na drogach mamy szczególnie dobry. W głównej mierze jest to zasługa pani wojewody Małgorzaty Chomycz, która bardzo wspiera nasze działania – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Na terenie powiatu jest około 260 km dróg. Do końca roku wyremontowanych zostanie prawie 20 km. W ciągu ostatnich miesięcy w Sanoku naprawiono nawierzchnię na ulicach Białogórskiej, Słowackiego, Chrobrego, w tym momencie rozpoczynają się remonty ulic Daszyńskiego, Matejki, Stróżowskiej,  trwa remont mostu na ulicy Konarskiego.

W pozostałych częściach powiatu zakończono prace na drogach Tyrawa Wołoska – Wańkowa w miejscowości Rakowa, na drodze Prusiek – Wysoczany, umocniono brzeg w Mokrym na Osławie, zakończono prace na drodze Załuż – Lesko. Rozpoczyna się remont osuwiska w Międzybrodziu i na moście w Łukowym. Łącznie w tym roku Powiat Sanocki pozyskał na infrastrukturę drogową blisko 15 mln zł.

Na zdjęciu:
od lewej: Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz i starosta sanocki Sebastian Niżnik.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."