20-latek w „domowych” zbiorach posiadał 580 sztuk różnego rodzaju amunicji!

POWIAT SANOCKI. Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli wczoraj około 600 sztuk nielegalnej amunicji oraz elementy broni. 20-latek, u którego znaleziono niebezpieczną kolekcję, usłyszał już zarzuty.

Specjalnie przeszkolony do wykrywania ładunków wybuchowych pies, pomógł policjantom z posterunku w Komańczy i funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Piwnicznej – Zdroju wykryć nielegalną amunicję. Militaria, bez wymaganego zezwolenia, były przechowywane w domu 20-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli około 580 sztuk różnego rodzaju amunicji karabinowej i pistoletowej pochodzącej z okresu II Wojny Światowej. W domowych „zbiorach” znajdowały się także: magazynek amunicyjny okrągły , skorupa granatu zaczepowego F-1 oraz łuski pocisków posiadające ładunek prochowy.

Mężczyzna tłumaczył, że amunicje zbierał przy użyciu wykrywacza metali.

20-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu.

Policja przypomina: posiadanie broni lub amunicji bez wymaganego zezwolenia jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."