21-latek utonął na sanockich stawach (AUDIO)

31-08-2011

SANOK. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj w okolicach ulicy Witkiewicza w Sanoku. Strażacy wyłowili ze zbiornika wodnego ciało 21-letniego mężczyzny. Młody sanoczanin wypoczywał wcześniej nad wodą wraz ze swoim kolegą.

Wczoraj, około godz. 17 dyżurny Policji został poinformowany, że w zbiorniku wodnym w okolicach ulicy Witkiewicza w Sanoku doszło do utonięcia mężczyzny. Przybyli na miejsce policjanci zastali tam strażaków oraz pogotowie ratunkowe. Nurek ze straży pożarnej penetrował dno zbiornika.

Policjanci ustalili, że w godzinach popołudniowych nad wodą wypoczywało dwóch młodych mieszkańców Sanoka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni spożywali alkohol. Następnie poszli się kąpać. Jeden z nich niestety nie wypłynął już na powierzchnię.

Po godz. 18. strażacy wyciągnęli mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 21-letniego mieszkańca Sanoka. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku, którego przyczyną był alkohol.

Osobą, która wspólnie z 21-latkiem przybywała nad wodą okazał się 19-letni mieszkaniec Sanoka. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sanoczanin został przekazany pod opiekę rodzinie. Dzisiaj będzie przesłuchany.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

KPP Sanok