21 wypadków w ciągu trzech dni ostatniego weekendu wakacji

PODKARPACIE. Od piątku do niedzieli podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”. Ideą akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w ostatni weekend wakacji. Policja liczyła się ze znacznym nasileniem ruchu, dlatego na drogach pojawiły się dodatkowe patrole. 

Drogowy bilans tegorocznych wakacji, które w tym roku zaczęły się już 23 czerwca, a jeszcze się nie skończyły, to 416 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 557 zostało rannych, policjanci zatrzymali 1777 nietrzeźwych kierowców (w roku 2010  w tym samym okresie wydarzyły się 424 wypadki, zginęło 35 osób, a ranne zostały 563 osoby, policjanci zatrzymali 1637 pijanych kierowców).

W ciągu tych trzech dni działań na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, w których rannych zostało 26 osób, nikt nie zginął. Policjanci wyeliminowali z ruchu 87 nietrzeźwych kierowców.

KWP

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."