BRUKSELA: Podpisanie listu intencyjnego Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej

05-07-2011

29 czerwca 2011 w Domu Polski Wschodniej w Brukseli Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz pięciu marszałków województw Polski Wschodniej z udziałem Elżbiety Łukacijewskiej i Czesława Siekierskiego, Europarlamentarzystów podpisali list intencyjny,

określający zasady współpracy przy aktualizacji Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.

Podjęcie prac nad Strategią w przededniu debaty o przyszłości Unii Europejskiej to wspólny głos o potrzebie kontynuacji wsparcia, które w ostatnich latach otrzymała Polska Wschodnia. Warto podkreślić, że to kolejny ważny głos w dyskusji nie tylko o przyszłość tego makroregionu, ale także Euroregionu Karpackiego.

- Opracowanie nowej Strategii opartej o rzetelne priorytety oraz spójnej ze strategią UE-Europa 2020 jest obecnie konieczne i niezbędne do negocjacji nowych warunków wsparcia i utworzenie nowego programu operacyjnego dla Polski Wschodniej. Dodatkowo łączy wysiłki polskiego rządu i samorządów terytorialnych w określeniu nowych kierunków  rozwojowych i promocji nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski Wschodniej - stwierdziła Elżbieta Łukacijewska.

- Przygotowanie dobrej i spójnej strategii ze wskazaniem słabych i mocnych stron oraz określeniem priorytetów pozwoli na szybki rozwój tej części Polski, a przede wszystkim będzie ważnym głosem w dyskusji nad nową perspektywą budżetową do 2020 roku - dodaje europosłanka z Podkarpacia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.