WYSTAWA: „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”

SANOK. Starosta Sanocki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na wystawę pt. „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.


Ekspozycja poświęcona jest Polakom, którzy w latach 1939-1945, ryzykując życie, pomagali ludności żydowskiej uniknąć śmierci z rąk Niemców, konsekwentnie realizujących politykę totalnej eksterminacji tego narodu. Ukazano pomoc indywidualną i zorganizowaną osób świeckich oraz duchownych. Na planszach pokazano kryjówki, w których chronili się Żydzi. Zamieszczono też wykaz (niepełny) i fotografie osób z Rzeszowszczyzny, które Instytut Yad Vashem w Jerozolimie odznaczył medalami .,Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.

Wystawa przygotowana jest przez rzeszowski oddział IPN. Początek wernisażu 12. września o godzinie 18-tej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, sala nr 20.


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."