Abp Michalik: naród się budzi (posłuchaj homilii AUDIO)

24-09-2011
Foto. jmichalik.episkopat.pl

Foto. jmichalik.episkopat.pl

KROSNO. Według przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolity przemyskiego, abp Józefa Michalika, chrześcijanie są „włączeni w wielką sprawę zmagań o Królestwo Boże”, w walkę „z szatanem, z mocami ciemności, z potęgami zła”.

 

My, chrześcijanie, ty i ja, każdy z nas, jesteśmy włączeni w wielką sprawę zmagań o Królestwo Boże na ziemi, w moim sercu, w sercu mojego sąsiada, wszędzie. Jesteśmy włączeni w tę walkę z szatanem, z mocami ciemności, z potęgami zła” – powiedział hierarcha w homilii wygłoszonej w Krośnie.

To nie jest przypadek, że walczy się z krzyżem, że walczy się ze świętymi symbolami, że satanizm jest promowany, że depcze się Pismo Święte, że się znieważa symbole święte, i że się zachęca, opłaca się za nasze pieniądze, opłaca się tych ludzi, żeby jątrzyli” – ocenił przemyski hierarcha.

Uznał jednak, że wobec tych zjawisk „naród się budzi”. „Liczba protestów przeciwko promocji satanizmu, przeciwko promocji tych różnych nadużyć jest nieoczekiwana” – zaznaczył.

To jest ważny moment, żebyśmy sobie uświadomili, że jesteśmy włączeni w walkę z mocami ciemności i że będziemy odpowiedzialni za to, czy będzie Królestwo Boże w sercach naszych panować, czy będzie panować królestwo szatana” – podkreślił.

Trzeba, żebyśmy byli współpracownikami dobrej sprawy, Chrystusa, żebyśmy stanęli obok Niego. Żebyśmy zrozumieli, czym jest wiara, a wiara jest dążeniem do dawania pierwszeństwa Jezusowi, Ewangelii, wartościom nadprzyrodzonym – prawdzie, która ma zwyciężyć, dobru, które trzeba wybierać. Siłą Kościoła jesteś ty, każdy z nas” – mówił metropolita przemyski.

W Krośnie odbyło się nabożeństwo Róż Żywego Różańca archidiecezji przemyskiej. W mszy św. pod Krzyżem Papieskim uczestniczyło ponad 5 tys. wiernych.

Źródło: www.niezalezna.pl /

undefinedPosłuchaj homilii

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.