Alarm przeciwpożarowy w Sanoku ZDJĘCIA

SANOK. Alarm pożarowy ogłoszono o godz. 10.00. W przeciągu dwóch minut wszystkie znajdujące się wewnątrz osoby, opuściły budynek. Do ugaszenia ognia potrzebny był podnośnik hydrauliczny, gdyż ogień objął ostatnią kondygnację obiektu placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku. 

Na miejsce natychmiast wezwano jednostki ratowniczo – gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka. Na szczęście przedstawione wydarzenia to po prostu ćwiczenia przeciwpożarowe w placówce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku.

Celem ćwiczeń było: sprawdzenie skuteczności dotychczasowego sposobu informowania o zagrożeniach oraz systemu powiadamiania o ewakuacji. Doskonalono także procedury ewakuacji, koordynację działań służb ochrony. Celem było również zminimalizowanie możliwości wystąpienia paniki, zmierzenie czasu potrzebnego na opuszczenie budynku przez wszystkie osoby w nim się znajdujące, a także weryfikacja opracowanych zasad postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Podczas treningu sprawdzono budynek pod względem bezpieczeństwa, możliwości ewakuacji oraz skuteczność samych procedur działania przewidzianych na wypadek pożaru.

BOSG

|
Pomoc Finansowa

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."