Bądźmy ostrożni podczas wybierania ofert pracy za granicą

24-11-2011

Tylko a może aż 800 zł. To cena jaką zapłaciła mieszkanka Golcowej za wyjazd do pracy przy zbiorach w Holandii. Kobieta miała wyjechać ze swoim mężem i w krótkim czasie zarobić dużo pieniędzy. Niestety, kiedy minął planowany termin wyjazdu domyśliła się, że została oszukana.

W piątek tuż przed godz. 18 do Komendy Powiatowej w Brzozowie zgłosiła się młoda kobieta. 24-letnia mieszkanka Golcowej oświadczyła, że padła ofiarą oszusta. Ona i jej mąż mieli wyjechać do pracy. Kobieta dowiedziała się o tej ofercie pracy od swojej mamy, która to przeglądając gazetę zainteresowała się jednym z ogłoszeń. Była to oferta zagraniczna przy zbiorach pieczarek.

W celu uzgodnienia warunków wyjazdu 24-latka nawiązała kontakt telefoniczny z mężczyzną oferującym tą pracę. Miała ona wyjechać ze swoim mężem. Po kilku dniach od zrealizowania przelewu na konto mężczyzny kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Utwierdziło ją również w przekonaniu i to, że minął ostateczny termin wyjazdu. Ponownie nawiązując kontakt z mężczyzną otrzymała obietnicę zwrotu pieniędzy na podane przez nią konto. Ale niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymała tych pieniędzy, a telefon, na który się wcześniej kontaktowała, nie jest już aktywny.

Apelujemy o wyjątkową ostrożność podczas wybierania ofert pracy! W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.