Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sanoka

SANOK. Z radością informuję, że późnym wieczorem, w niedzielę 11 grudnia, do Sanoka dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Odebraliśmy je w Krakowie, z rąk naczelniczki ZHP, hm. Małgorzaty Sinicy i komendanta Chorągwi Krakowskiej, hm. Pawła Grabki.

 

Przekazanie Światła reprezentacjom hufców poprzedził uroczysty apel na Wzgórzu Wawelskim i msza św. koncelebrowana przez biskupa Tadeusza Pieronka w Kościele Mariackim (ponieważ mieliśmy miejsce blisko ołtarza, do przeżyć religijnych doszły też wrażenia artystyczne – z bardzo bliska mogliśmy podziwiać dzieło Wita Stwosza).

Na tę uroczystość do Krakowa pojechała 47 osobowa grupa harcerzy i instruktorów z kilku drużyn sanockiego hufca. Przed rozpoczęciem uroczystości przekazania Światła zwiedziliśmy, oprowadzani przez przewodników, bardzo atrakcyjne podziemia pod krakowskim rynkiem.

Teraz Światełko rozpalone w Grocie Narodzin Chrystusa płonie w kominku Domu Harcerza, a od poniedziałku rozpoczniemy przekazywać je mieszkańcom Sanoka i powiatu sanockiego.

Czuwaj!

hm. Krystyna Chowaniec
komendantka hufca

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."