Betonowy zamiast drewnianego. „Zniknie” także kostka w Załużu

15-06-2011

POWIAT SANOCKI. Mieszkańcy Bukowska będą mieli nowy most! Stary, drewniany obiekt zostanie wymieniony na nowy, betonowy. Wszystko za sprawą promesy na 2 mln zł jaką otrzymał powiat sanocki. O pieniądzach poinformował wczoraj po południu w specjalnym piśmie sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak.

Pieniądze pochodzą z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i stanowią około 80 procent wartości całego zadania. - To dla nas bardzo dobra wiadomość, niespełna tydzień temu otrzymaliśmy informację o promesie podobnej wartości na most w Łukowym, teraz na most w Bukowsku. Bardzo się cieszymy, choć potrzeby w tym zakresie są ogromne. Na terenie powiatu mamy 64 mosty, z których większość jest drewniana. Wymagają one pilnej wymiany – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Minister Siemoniak przekazał powiatowi sanockiemu także drugą promesę. Za 400 tys zł wyremontowany zostanie ponad półtora kilometrowy odcinek drogi w Załużu. - Nawierzchnia z kostki niedaleko skrzyżowania z drogą wojewódzką jest w tej chwili w opłakanym stanie, dlatego podczas wspólnego objazdu po drogach powiatowych z radnymi i odpowiednimi służbami, zdecydowaliśmy, że ten odcinek trzeba będzie naprawić w pierwszej kolejności. Tym bardziej się cieszę, że znalazły się na to pieniądze i w końcu mieszkańcy Załuża oraz przejeżdżający tamtędy turyści będą mieli godne warunki podróżowania – mówi członek zarządu powiatu sanockiego Waldemar Och.

Łącznie w tym roku z rezerw rządowych powiat sanocki pozyskał prawie 10 mln zł z przeznaczeniem na infrastrukturę drogową. Dużego wsparcia udzieliła samorządowi wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz. - Wraz z rozwojem dużych ośrodków na terenie naszego województwa, nie można zapominać o małych miejscowościach gdzie też żyją i pracują ludzie. Bardzo ważne są właściwe proporcje i zrównoważony rozwój całego regionu. Jeśli wciąż mamy w wielu miejscowościach Podkarpacia stare, drewniane mosty, to musimy korzystać z każdej nadarzającej się okazji aby zdobyć pieniądze na przebudowę takich obiektów. Dlatego ja wspierałam i wspieram takich samorządowców którzy aktywnie działają na rzecz swoich mieszkańców – mówi wojewoda.

Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu mają ruszyć prace przy budowie mostu na ul. Konarskiego. Przebudowa ma się zakończyć w pierwszej połowie grudnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.