Bezdomni splądrowali tartak

15-11-2011

OLSZANICA. Czterech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów podczas wywozu metalowych przedmiotów z nieczynnego zakładu w Olszanicy usłyszało dzisiaj zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyźni – mieszkańcy pobliskiego domu pomocy dla bezdomnych przyznali się do zarzucanego czynu.


W niedzielę wieczorem, policjanci patrolujący teren wsi Olszanica zauważyli samochód wyjeżdżający z drogi prowadzącej do nieczynnego zakładu przemysłowego. Dwóch mężczyzn przewoziło nim ukryty pod plandeką wózek tartaczny i metalowe szafki. Jak się okazało, zostały one skradzione z terenu zakładu, którego zarządca straty oszacował na 1000 zł.

Policjanci ustalili, że we włamaniu a następnie kradzieży brało udział jeszcze dwóch młodych mężczyzn. Podobnie jak ich koledzy, byli mieszkańcami domu pomocy dla bezdomnych mieszczącego się w Olszanicy. Jak tłumaczyli policjantom, z kradzieży mężczyźni uczynili swoje źródło utrzymania.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.