Bezpieczeństwo w sieci

05-05-2011

Co to jest cyberprzemoc? Na jakie niebezpieczeństwa jesteśmy narażeni w internecie? Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? Gdzie szukać pomocy w razie oszustwa? Na te i wiele innych pytań odpowiadali wczoraj sanoccy policjanci w trakcie spotkania z młodzieżą.

Wczoraj Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich odwiedzili uczniów Gimnazjum nr 1 w Zagórzu. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz telefonów komórkowych.

st. sierż. Łukasz Sowiński omawia zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci

W dobie internetu i telefonii komórkowej zdarza się, że dochodzi do przestępstw przy wykorzystaniu tych mediów. Bywa tak, że młodzież zapomina o tym do czego tak naprawdę służy internet i telefon komórkowy. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka w tym zakresie i zwiększanie świadomości osób młodych.

Podczas wczorajszego spotkania policjanci uświadamiali młodzieży, czym jest zjawisko cyberprzemocy. Poinformowali ich o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych informacji, które w bardzo szybkim tempie trafiają do dużej liczby adresatów i jako kopie w wielu komputerach mogą pozostać na zawsze. Funkcjonariusze mówili również o tym co zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego. Opowiadali także o niebezpieczeństwach związanych ze spotykaniem się z osobami poznanymi w sieci oraz przestrzegli przed przekazywaniem szczegółowych danych przez internet.

Aby zwiększyć świadomość prawną młodzieży, w ubiegłym miesiącu policjanci spotkali się również z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 1 i nr 4 w Sanoku, Zespołu Szkół nr 4,  wychowankami Powiatowej Placówki Socjalizacyjnej w Sanoku, Gimnazjum w Niebieszczanach i Tarnawie Dolnej.

Spotkanie z uczniami Gimnazjum nr 1 w Zagórzu

Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań.

Wkrótce planowane są kolejne spotkania profilaktyczne w ramach prowadzonych programów prewencyjnych.

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.