Bezpieczne Wakacje 2011

20-06-2011

POWIAT SANOCKI. Zbliżający się czas wakacji to dla policjantów okres wytężonych działań o charakterze prewencyjnym oraz informacyjnym. Aby zwiększyć świadomość dzieci i młodzieży funkcjonariusze odwiedzają szkoły na terenie powiatu sanockiego. Z uczniami rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

 

Policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą „ Bezpieczne Wakacje 2011”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Dlatego też funkcjonariusze jeszcze przed wakacjami odwiedzają uczniów i rozmawiają  z nimi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wczoraj policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Dobrej i Trepczy. Prelekcje odbyły się zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 150 osób.

Uczniom szkoły podstawowej policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu, na podwórku, w lesie, nad wodą oraz podczas zabawy. Były także scenki, podczas których dzieci ćwiczyły odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Młodzież gimnazjalna miała natomiast okazję posłuchać na temat bezpieczeństwa podczas imprez masowych, odpowiedzialności prawnej za czyny karalne oraz na temat zjawiska „cyberprzemocy”, alkoholizmu i narkomanii.

Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie byli bardzo wdzięczni policjantom za przekazanie cennych informacji.

Wkrótce odbędą się kolejne spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach , które mają na celu zwiększenie świadomości prawnej młodych mieszkańców powiatu sanockiego.

KPP SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.