Bieszczady zagrały dla Tobiasza! (zdjęcia)

17-08-2011

POLAŃCZYK. W niedzielę (14 sierpnia) na Górnym Parkingu w Polańczyku odbył się niezwykły festyn, z którego całkowity dochód został przekazany na leczenie Tobiasza, 2,5-letniego chłopca który zmaga się z białaczką!

Niedzielny festyn w Polańczyku zgromadził liczną publikę. Chęć pomocy Tobiaszkowi widoczna była u każdego. Nikt przechodząc obok wolontariuszy nie był obojętny. Każdy pomagał na tyle ile mógł. Co zaowocowało pokaźną kwotą która zasiliła konto Fundacji Iskierka (jutro zostanie opublikowana kwota jako została zebrana na rzecz Tobiasza).

Przez okres trwania koncertów, każdy zatrzymywał się i wsłuchiwał się w ciepłe słowa dwójki bieszczadzkich konferansjerów, którymi byli: Rysiek „Bury” Denisiuk oraz Przemek „Chmielu” Chmielewski. Udało im się stworzyć wokół licznych występów prawdziwy bieszczadzki klimat, porównywalny tylko z pierwszymi edycjami „Bieszczadzkich Aniołów”.

Bieszczady zagrały dla Tobiaszka. Mieszkańcy Gminy Solina wykazali się chęcią niesienia pomocy chłopcu, który jej naprawdę potrzebuje. Pensjonaty, hotele, domki letniskowe przekazywały na rzecz Tobiasza, pobyty wczasowe. Bieszczadzcy artyści swoje rzeźby, obrazy oraz rękodzieła, dla których nie brakowało słów uznania ze strony publiczności, którą w znacznej części stanowili przyjezdni.

Również Sanok włączył się do pomocy Tobiaszowi. Na ciepło słowa z pewnością zasłużył Wojciech Pajestka, za sprawą którego Rada Powiatu przekazała część swoich diet na pomoc chłopcu.

Sanockich akcentów było wiele. W akcji pomagały osoby związane ze Sztabem WOŚP, natomiast Sanok reprezentował Jan Oklejewicz – Przewodniczący Rady Miasta, który namawiał zgromadzony tłum do hojności. Przekazując na rzecz Tobiasza liczne niespodzianki.

Podczas przedsięwzięcia na Parkingu Górnym, można było dostrzec wiele osób związanych z Sanokiem, którzy nie szczędzili pieniędzy zdając sobie sprawę na jaki szczytny cel była kwesta!

Także osoby związane z Bieszczadami chciały zaznaczyć swoje wsparcie dla Tobiasza. Elżbieta Łukacijewska przekazała rękawice bokserskie z podpisem Przemysława Salety, wójtowie gmin Cisna i Solina przelicytowali wszystkich aby nabyć konkretne przedmioty, które następnie przekazywali na rzecz dalszej sprzedaży.

Warto zauważyć że wokół sceny pojawiali się ludzie wielkiego serca, którzy przez okres całego festynu nie byli widoczni, ale bez ich pracy sukces organizacyjny byłby niemożliwy. Wymienić należy między innymi: Podkarpacki Ośrodek Ratownictwa Medycznego EuRat, strażaków ochotników z Polańczyka, Komendę Powiatową Policji w Lesku, Gminę Olszanica,

Nie obyło się także bez gospodyń z Polańczyka, które przygotowały dla przyjezdnych przeróżne smakołyki. Wśród turystów królowała bieszczadzka grochówka oraz liczne wypieki. Krótko mówiąc: było w czym wybierać!

Podczas festynu publiczności zaprezentowali się między innymi: Chmielu z Dzieciakami, Watra, Piotr Rogala, Kasety, Horyzont Zdarzeń, Stele Velvet oraz grupa Syriusz.

Z pewnością festyn dla Tobiasza należy uznać, za bardzo udany. Wielkie słowa uznania należą się energicznemu sztabowi, który po raz pierwszy w życiu organizował tego typu wydarzenie, spisując się na medal. Ci ludzie zostawili cząstkę siebie, ale najbardziej wartościowe jest to, że wszyscy wierzą, że Tobiasz wyzdrowieje!

WIĘCEJ O TOBIASZU

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.