Bohaterski czyn mieszkańca Dubiecka w Sanoku!

SANOK. 59-letni mieszkaniec Dubiecka odebrał kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 47-latek kierując samochodem marki Fiat miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Już wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek przed godz. 22. dyżurny Policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. 59-letni mieszkaniec Dubiecka poinformował funkcjonariuszy, że jadąc samochodem marki Toyota Yaris, w rejonie skrzyżowania ulicy Chrobrego z Przemyską w Sanoku zauważył fiata, który jechał prosto na niego, zmuszając go do gwałtownej zmiany kierunku jazdy. Po czym kierowca fiata zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw.

Kierowca toyoty pojechał za nim, gdy podszedł do fiata zorientował się, że kierujący nim mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. 59-latek uniemożliwił mu dalszą jazdę odbierając kluczyki. O całym zdarzeniu poinformował Policję. Kierowca fiata zaczął wówczas uciekać. Wpadł jednak w ręce policyjnego patrolu.

Kierowcą  fiata okazał się 47-letni mieszkaniec Sanoka. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy sanoczanin trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcowi Dubiecka gratulujemy odwagi oraz dziękujemy za wzorową postawę społeczną. 

KPP SANOK

Tagi:

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."