Boże Ciało 2011: Mniej wypadków, ale więcej nietrzeźwych na drogach

27-06-2011

PODKARPACIE. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu podczas tegorocznego przedłużonego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała. Jak co roku na drogach pojawiło się więcej patroli, a funkcjonariusze pomagali kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg.

Wieloletnie policyjne doświadczenia wskazują, że długi czerwcowy weekend, związany ze świętem Bożego Ciała, to czas kiedy wiele osób decyduje się wyjechać, by wypocząć. Dlatego już od środy, 22 czerwca policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Boże Ciało 2011″. Jak co roku, funkcjonariusze dbali, by ruch na drogach odbywał się płynnie, bez zatorów. Jeśli była taka potrzeba kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach. Działania zakończyły się w niedzielę, 26 czerwca.

Na drogach pojawiły się patrole wyposażone w radary, a także pojazdy z wideorejestratorami i policyjne motocykle. Funkcjonariusze walczyli z piratami drogowymi, jeżdżącymi niebezpiecznie i zbyt szybko. Policjanci prowadzili także kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Bilans akcji „Boże Ciało 2011″

Podsumowanie działań w latach ubiegłych

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niżej wymienione dni tygodnia obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów:
– w piątki w godz. od 18.00 do 22.00
– w soboty w godz. od 8.00 do 14.00
– w niedziele od w godz. 8.00 do 22.00

Niestosowanie się do tego zakazu stanowi naruszenie art. 92 ust. 1 pkt 5 i ust. 4, ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Grozi za to kara pieniężna w wysokości 1000 złotych.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.