„Byłam dumna, iż reprezentuję Polskę”: Elżbieta Łukacijewska o wystąpieniu Prezydenta RP w Parlamencie Europejskim

15-09-2011

STRASBURG. W dniu 13 września 2011 roku podczas trwającej sesji plenarnej w Strasburgu odbyło się po raz pierwszy w historii Parlamentu Europejskiego wystąpienie Prezydenta RP. Przemówienie Prezydenta Bronisława Komorowskiego zostało przyjęte gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.

Podczas swojego przemówienia Prezydent mówił o historii Polski oraz całej Europy, „Dzieje Europy są historią konfliktów, podziałów, historii i wojen. Są też świadectwem nieodpartego dążenia narodów do jedności” – mówił Bronisław Komorowski podczas wystąpienia w Strasburgu.

Obecna w Strasburgu Europoseł Elżbieta Łukacijewska zapytana o odczucia dotyczące przemówienia Prezydenta podkreśliła, iż był to moment bardzo wzruszający - Słuchając przemówienia Prezydenta, patrząc z jakim szacunkiem został przyjęty w Strasburgu oraz widząc jak Szefowie wszystkich Grup Politycznych gratulowali Mu wystąpienia – czułam niezwykłe wzruszenie i radość. Byłam dumna, iż reprezentuję Polskę, a przede wszystkim Województwo Podkarpackie w Parlamencie Europejskim. – powiedziała Elżbieta Łukacijewska Poseł do PE

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.