CIEKAWOSTKA: W Hiszpanii trwa rewolucja? TRANSMISJA NA ŻYWO

24-05-2011

W Hiszpanii podobnie jak niedawno w Egipcie trwa rewolucja. Obywatele domagają się reform. Zapowiadają, że nie odejdą z placu. W kraju panuje bezrobocie przekraczające 21%, wśród młodych ponad 41%. Euro spowodowało również ogromną drożyznę. Według władz protesty są nielegalne. Protestujący zapewniają, że nie popierają żadnej z partii. Od niedzieli 15 maja w Hiszpanii odbyło się 60 protestów w różnych miejscach kraju. Poniżej transmisja na żywo której nie zobaczycie w żadnych mediach. Istnieje embargo na informacje o rewolucji gdyż establishment boi się reakcji w innych krajach Europy.

Tysiące ludzi wyszło na plac Puerta del Sol i pobliskie ulice w centrum Madrytu, by mimo zakazu demonstracji przed niedzielnymi wyborami samorządowymi kontynuować protesty przeciw rekordowemu bezrobociu i niesprawiedliwości społecznej.

W Hiszpanii jest 5 mln bezrobotnych, tj. ponad 20 proc. Ponad 43 proc. młodych ludzi szukających pracy nie znajduje jej. W 1,3 mln rodzin nikt nie pracuje.

OGLĄDAJ NA ŻYWO:

http://www.ustream.tv/channel/motionlook

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.