Cosmos przegrywa w Rzeszowie

PIŁKA NOŻNA. Każdy kto oglądał mecz pomiędzy Cosmosem a Resovią przy Wyspiańskiego może sam potwierdzić, że gospodarze zasłużenie wygrali spotkanie w 11 kolejce IV ligi podkarpackiej. Akcje gości dobrze rozpoczynały się od własnego pola karnego, choć po błędzie Łocha swoją drugą bramkę strzelił Piechniak ustalając wynik do przerwy na 2-0.

W pierwszej połowie Cosmos oddał trzy strzały na bramkę „pasiaków”. Z czego jeden celny, po strzale Laskowskiego na bramkę wprost w ręce Ukraińca Vitiva. To tylko jeden pozytyw do powiedzenia z pierwszej połowy, ponieważ Resovia przez dłuższy czas utrzymywała się przy piłce i trzymała Cosmos na „dystans”.

Strzelcem dwóch pierwszych goli był Piechniak, który wystąpił dzisiaj również w pierwszej drużynie Resovii pojawiając się w 71′ minucie spotkania ze Stalową Wolą. Druga połowa to już mniejsza optyczna przewaga miejscowych. Nasza drużyna nie poddawała się do ostatnich minut lecz kolejne bramki dla gospodarzy nie pozwoliły na strzelenie chociaż honorowej bramki. Należało uznać wyższość naszego rywala, który uzupełniony kilkoma graczami z pierwszej drużyny pokonał Cosmos 5-0.

Resovia II Rzeszów – Cosmos Nowotaniec 5:0 (2:0)
1:0 Piotr Piechniak 8′
2:0 Piotr Piechniak 27′
3:0 Paweł Cygnar 46′
4:0 Paweł Cygar 60′
5:0 Konrad Domoń 86`

Resovia: Vitiv – Góra, Kozubek, Ślęzak, Pietrucha – Rop (54′ Adamski), Domoń, Piechniak (45′ Codello), Cygnar (61′ Hajczuk) – Krawczyk (80′ M. Skowronek), Czeneskow (45′ Zahrádník).

Cosmos: Potok – Śmietana, Gazda, Badowicz (83′ B. Adamski), Gołda – Królicki (78′ Swalarz), Jęczkowski, Spaliński (45′ Biesiada), Kłodowski – Laskowski, Łoch (45′ Majka).