Cukrowy kryzys? Czy w sanockich sklepach zabraknie cukru? (PATROL CENOWY)

SANOK. W styczniu 2011 roku cena cukru wzrosła w stosunku rocznym o niemalże 25%. Jednak już wtedy analitycy rynku sygnalizowali że ten stan ulegnie diametralnemu pogorszeniu. Wiele osób zgodnie z tymi sugestiami rozpoczęło „zbieranie zapasów” w formie wykupywania hurtowych ilości cukru.

Odwiedzając sanockie sklepy, można bez zawahania dostrzec opustoszałe półki, w których powinien znajdować się cukier. Między innymi zabrakło go w PSS Społem (Dom Handlowy). W Kauflandzie oraz Biedronce zakupy cukru rozpoczynały się od 10 kg.

Jednak taka sytuacja nie powinna zaskakiwać, ponieważ w sklepach, które odwiedziła redakcja portalu internetowego esanok.pl –  cena cukru kształtowała się od 3,89 do 4,49, a jak będzie w przyszłości? Trudno powiedzieć, istnieje kilka możliwości, z których najprawdopodobniejsza wydaje się być wizja o przerzuceniu się przez społeczeństwo na gorzką kawę czy herbatę.

Dla tych z Państwa, którzy nie zdążyli nabyć jeszcze cukru , podajemy aktualne ceny:
(sprawdzone 3 marca o godzinie 9.00)

BIEDRONKA, ul. Krakowska, 3.89 zł
PSS SPOŁEM, ul. Józefa Piłsudskiego, 3.95 zł
CARREFOUR, ul. Traugutta, 3.99 zł
KAUFLAND. ul. Królowej Bony, 3,99 zł
DELIKATESY CENTRUM, ul. Sadowa, 4,09 zł
INTERMARCHE, ul.Beksińskiego , 4.29 zł
STOKROTKA, ul. Traugutta , 4.49 zł

mb

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."