Czytanie łączy Europę!

GMINA SANOK/PISAROWCE. „Czytanie łączy Europę” pod takim hasłem przebiegło piątkowe spotkanie (3 czerwca) uczniów SP  im. M. Konopnickiej z Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbietą Łukacijewską w ramach X Ogólnopolskiego tygodnia Czytania Dzieciom.

Szkoła w Pisarowcach od czterech lat współpracuje z Fundacją ABC „Cała Polska czyta dzieciom” realizując program „Czytające szkoły” i zaprasza do głośnego czytania dzieciom znamienite osobistości naszego regionu.

W tym roku gość specjalny Elżbieta Łukacijewska przeczytała dzieciom bardzo ciekawą bajkę Łukasza Dębskiego „Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy. Podróże w głąb Europy” oraz porozmawiała z dziećmi na temat jak postrzegamy naszych sąsiadów z Unii Europejskiej i jakie kraje najchętniej odwiedzamy.

Należy podkreślić, iż Elżbieta Łukacijewska nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi i młodzieżą i dyskusja przebiegła w bardzo sympatycznej, wesołej atmosferze.

Europoseł podarowała dzieciom nie tylko słodkie upominki , lecz także w ramach kontynuowania procesu zdobywania wiedzy przekazała grę multimedialną o krajach Unii Europejskiej, mapy oraz książki.

Uczniowie szkoły już nie mogą doczekać się ponownej wizyty Elżbiety Łukacijewskiej, ale tym razem spotkają się na czytaniu jej ulubionej bajki z dzieciństwa, gdyż jak powiedziała dzieciom w rozmowie czytanie i marzenia z dzieciństwa o dalekich podróżach spełniają się nawet dzieciom z Bieszczad, na co ona sama jest najlepszym dowodem.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."