„Dachownie” w Besku ZDJĘCIA

07-09-2011

BESKO. Wczoraj (6 bm.) o godzinie 8.52 PSP w Sanoku otrzymała informację o groźnym wypadku do jakiego doszło w miejscowości Besko na drodze krajowej nr 28.  Natychmiast zadysponowano 2 zastępu z JRG Sanok oraz 1 zastęp z OSP Besko.


Z uwagi na fakt iż zdarzenie to miało miejsce w pobliżu granicy powiatów:  sanockiego i krośnieńskiego takie samo zgłoszenie odebrał dyżurny operacyjny powiatu z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Zadysponował on również 2 zastępy z JRG Krosno oraz 1 zastęp z OSP Posada Dolna z gm. Rymanów.

Jako pierwszy przybył na miejsce zastęp OSP Posada Dolna,  sytuacja przedstawiała się następująco: w miejscowości Besko na DK 28 doszło do kolizji 2 samochodów osobowych.

Samochód osobowy Opel Astra znajdował się na poboczu, na dachu, natomiast samochód osobowy Kia znajdował się na boku, w rowie. Kierujący pojazdami wydostali się przed przybyciem Straży Pożarnej. Kierująca samochodem Opel została przetransportowana do szpitala w Krośnie przez Zespól Pogotowia Ratunkowego.

Ruch na DK 28 odbywał się wahadłowo. Działania zastępu OSP Posada Dolna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dojechały kolejno OSP Besko, 2 zastępy z JRG Sanok oraz 2 zastępy z JRG Krosno. W dalszym ciągu zabezpieczano miejsce zdarzenia oraz rozłączono instalacje elektryczne w rozbitych pojazdach (w celu dostępu do akumulatora w samochodu Opel użyto narzędzi hydraulicznych), zabezpieczono oraz zebrano rozlane płyny eksploatacyjne, zabezpieczono instalacje LPG.

Na miejsce przybyła również policja. Po postawieniu pojazdów na koła zastępy z terenu powiatu krośnieńskiego wróciły do koszar, na miejscu pozostały zastępy: z JRG Sanok i OSP Besko celem dalszego zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

asp. Adamczyk K.
KP PSP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.