Doskonalili swój warsztat pod okiem europejskich trenerów!

05-12-2011

POWIAT SANOCKI. W ubiegłym roku Dariusz Jęczkowski i Konrad Bury odbyli staż trenerski w Legi Warszawa. Teraz przyszedł czas na kolejny udział w dwudniowej  konferencji organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej pt. „Szkolenie dzieci i młodzieży na świecie”, która odbyła się 23 i 24 listopada 2011r. w warszawskiej hali Torwar.

 

Obecność na konferencji w Warszawie to już ich trzeci wyjazd na tego typu szkolenie, poprzednie dwa zaliczyli w 2009 i 2010 roku. Jak sami zapowiadają na pewno na tym się nie zakończy. Już w najbliższym czasie mają zamiar uczestniczyć w konferencjach organizowanych przez wojewódzkie i okręgowe związki piłki nożnej.
- Uważamy, że zdobywanie wiedzy i doświadczeń w tego typu imprezach jest konieczne dla rozwoju każdego trenera, a przede wszystkim trenerów dzieci i młodzieży. Przecież właśnie ten etap szkolenia jest najważniejszy, potem jest już za późno i często narzekamy jako kibice na wyszkolenie naszych rodzimych piłkarzy. Dlatego wiążąc swoją przyszłość zawodową z szkoleniem grup młodzieżowych cały czas staramy się podnosić swoje kwalifikacje oraz zdobywać nową wiedzę niezbędną do pracy trenerskiej. Nie chcemy „stanąć w miejscu”, ale iść w kierunku szkolenia piłkarskiego, w którym podąża cały świat – komentują Jęczkowski i Bury.

Podczas wyjazdu mieli od kogo uczyć się trenerskiego fachu, do Warszawy na zaproszenie PZPN przybyli m.in. Greig Robertson – trener zespołu U-12 w Celtic FC, Mickael Bunel - trener Havre Athletic Club z Wybrzeża Kości Słoniowej, Jorg Diaz-Cidoncha Garcia – koordynatora programu Grassroots w FIFA czy Romeo Jozak – prezesa Komitetu Szkolenia w Chorwackim Związku Piłki Nożnej i dyrektor akademii piłkarskiej Dynamo Zagrzeb.

Jednak najbardziej istotnych informacji dostarczyli im trenerzy grup młodzieżowych włoskiego AC Milan – Stefano Baldini i Gianfranco (na zdjęciu).

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.