Drogowcy z Zespołu Szkół Nr 4 w Sanoku (Budowlanki) doskonalą swoje umiejętności przy budowie autostrady A4

17-11-2011

Wieloletnia współpraca sanockiej Budowlanki z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie pozwala na poszerzanie wiedzy przyszłych absolwentów klasy drogownictwa.


Na odcinku autostrady A4 przeprowadzano badania zagęszczenia gruntu najnowszą sondą na głębokości do 10m.

Uczniowie klasy trzeciej Technikum Budowlanego o specjalności Technik Drogownictwa, mogli czynnie uczestniczyć w prowadzonych badaniach laboratoryjnych w nowocześnie urządzonym laboratorium przy autostradzie A4 w Rudnej Wielkiej oraz wspólnie z pracownikami przedsiębiorstwa przeprowadzać badania terenowe. Na odcinku 179 kilometrów pracuje wiele firm wykonawczych, nadzorowanych przez GDDKiA dla których rzeszowskie laboratorium prowadzi badania. Grupa sanockich uczniów z wielkim zainteresowaniem śledziła przebieg procesów technologicznych i miała możliwość uzyskania wielu cennych informacji od wysokiej klasy specjalistów. Jest nadzieja że nasi absolwenci znajdą atrakcyjną i interesującą pracę w branży, która obecnie przeżywa okres dynamicznego rozwoju.

Rafał Adamski, Sebastian Binik, Rafał Rosiek i Jan Polańczuk z uwagą obserwują przebieg badania szczelności betonu.

Andrzej Radzik

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.