Drugie życie Forum Bieszczadzkiego

04-10-2011

SANOK. W piątek, 30 września, z inicjatywy władz Miasta Sanoka, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie pilotażowe przedstawicieli samorządów, biznesu turystycznego i okołoturystycznego z regionu bieszczadzkiego. Jest to próba wskrzeszenia idei „Forum Bieszczadzkiego”.


Dotychczasowe doświadczenia z funkcjonowania ruchu turystycznego w regionie bieszczadzkim, wykazują duże zainteresowanie turystów naszym regionem, jako całością, począwszy od sanockich muzeów, zabytków i atrakcji, poprzez zabytki, muzea i wyciągi narciarskie Leska i Ustrzyk Dolnych, Jezioro Solińskie, aż po Bieszczadzki Park Narodowy.

– Tylko ścisła współpraca samorządów i biznesu turystycznego może przynieść wspólny sukces na rynku turystycznym. Współpraca ta dotyczy głównie przepływu informacji turystycznej, synchronizacji imprez kulturalnych w sezonie, realizacji wspólnych działań i projektów – mówi Ziemowit Borowczak, z-ca Burmistrza Sanoka.

Takie cele stawia sobie Forum Bieszczadzkiego, a są to m.in. stworzenie płaszczyzny współpracy, kontaktów, wymiany informacji, koordynacji wspólnych działań turystycznych i kulturowych, wspólne pozyskiwanie środków na rozwój regionu, a co za tym idzie podnoszenie jakości usług i rozwój infrastruktury. Wyrażono również chęć odnowienia roli Lokalnej Organizacji Turystycznej w środowisku. Przedsięwzięcia te mają zaowocować stworzeniem jednej marki dla całego regionu bieszczadzkiego, a także zwiększeniem efektu promocyjnego regionu.

Idea spotkała się z aprobatą zaproszonych gości, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, mają się one odbywać w różnych miejscowościach regionu, celem poznania ich problemów.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.