Dwóch 17-latków i 19-latek kradli sprzęt leśnikom

15-03-2011

BIESZCZADY. Policjanci ustalili sprawców kilku kradzieży, do których dochodziło w ostatnich tygodniach w lasach gminy Cisna i Baligród. Łupem złodziei padł sprzęt używany przez pracowników leśnych, a także terenowy UAZ, którego sprawcy ukryli w lesie.

Samochód i sprzęt odzyskano. Zatrzymani, to trzej młodzi mężczyźni. Przyznali się do kradzieży, dziś będą przesłuchiwani.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których dochodziło w lasach gminy Cisna i Baligród. W ciągu kilku tygodni złodzieje kilkakrotnie kradli sprzęt należący do pracowników leśnych, ich łupem padł także terenowy UAZ.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że sprawcami kradzieży samochodu mogli być młodzi mieszkańcy gmin Baligród i Cisna. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych policjanci ustalili, gdzie może się znajdować skradziony samochód. Po przeszukaniu lasu w pobliżu miejscowości Stężnica, jeden z policjantów odnalazł UAZ-a ukrytego w krzakach.

19-latek z Żubraczego oraz dwóch 17-latków z Kołonic i Stężnicy przyznało się do kradzieży. Oprócz samochodu ich łupem padły także wyciągarki z samochodów ciężarowych i paliwo z maszyn leśnych. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Zatrzymani mężczyźni dziś będą przesłuchiwani.

UAZ znaleziony przez policjantów w lesie

KPP Lesko

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.