Dyskutowali o odnawialnych źródłach energii…

14-07-2011

SANOK. Poprzez efektywne i czynne formy edukacji ekologicznej od 16 lat w Sanoku kształtuje się proekologiczną postawę mieszkańców Sanoka. Warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, uczniów i środowisk lokalnych pozwalają przyswoić specjalistyczną wiedzę z zakresu poszczególnych zagadnień dotyczących ochronę środowiska, wymienić poglądy a nierzadko przeprowadzić doświadczenia na modelach i pomocach dydaktycznych.

 

Sanok uhonorowany wieloma nagrodami i tytułami w dziedzinie ekologii przynajmniej raz w miesiącu zaprasza organizacje pozarządowe z całego kraju, celem wymiany doświadczeń i kształcenia kadr nauczycielskich oraz animatorów ruchu ekologicznego z Sanoka i okolic.

Poprzez dostęp do fachowej wiedzy i pomocy dydaktycznych efekt edukacyjny takich przedsięwzięć rozszerza się na uczniów oraz społeczności lokalne.

Warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii realizowane przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w Krakowie odbyły się 12 lipca na Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku.

Zajęcia skierowane były do członków lokalnych stowarzyszeń, przedsiębiorców oraz urzędników z Sanoka i Zagórza. Bogdan Szymański- koordynator projektów oraz redaktor dwumiesięcznika GLOBENERGIA, już po raz czwarty gościł w Sanoku przekazując swoją wiedzę i dzieląc się doświadczeniami z zakresu OZE.

Uczestnicy otrzymali pakiety edukacyjne, na które składały się: gra planszowa dla najmłodszych, gra strategiczna EKO-BIZNES oraz kilkadziesiąt barwnych plansz edukacyjnych. Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dotyczyły energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy.

Piotr Kutiak

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.