REKLAMA

Dzień bez przemocy w sanockich szkołach

SANOK. Policjanci zespołu ds. nieletnich włączyli się do działań w ramach dnia szkoły bez przemocy. W trakcie spotkań z uczniami mówili na temat zjawiska przemocy oraz przestrzegali przed negatywnymi skutkami jej stosowania.

Wczoraj, już po raz czwarty polskie szkoły obchodziły Dzień szkoły bez przemocy. To ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy działają na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.

Głównym celem podejmowanych działań jest promocja idei szkoły wolnej od przemocy oraz wzorców budowania nieagresywnych relacji pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W działania podejmowane przez szkoły włączyli się policjanci. Funkcjonariusze podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą rozmawiali na temat zjawiska przemocy. Spotkania profilaktyczne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 i 4 oraz w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku.

Uczniom szkół podstawowych policjanci mówili przede wszystkim o rodzajach przemocy, uwrażliwiali na reagowanie na wszelkie przypadki krzywdzenia innej osoby. Odbyły się również ćwiczenia dotyczące powiadamiania Policji w sytuacji bezpośredniego zagrożenia lub w przypadku stania się świadkiem zdarzenia.

Natomiast młodzież szkoły ponadgimnazjalnej miała okazję posłuchać informacji na temat przestępstw, w których sprawca stosuje przemoc wobec swojej ofiary. Policjanci mówili również o odpowiedzialności karnej za popełnianie czynów zabronionych. Na zakończenie podkreślali, jak ważna jest każda reakcja na łamanie norm życia społecznego oraz przepisów prawa.

W trakcie spotkania funkcjonariusze rozdali materiały profilaktyczno-ostrzegawcze.

KPP Sanok

08-06-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.