Dzień Odkrywania Talentów w Pisarowcach

22-03-2011

GMINA SANOK. PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku 21 marca zorganizował w Szkole Podstawowej w Pisarowcach pierwszy dzień wiosny, którego głównym celem było odkrywanie talentów wśród uczniów placówki.


Od rana w Szkole Podstawowej w Pisarowcach miały miejsce rzeczy niecodzienne – klucz do szkoły z rąk dyrektor Renaty Olejarczyk przyjęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Przez cały dzień władza należała do uczniów, którzy udowodnili, że potrafią być samorządni i kreatywni.

Na początku dnia uczniowie pokonywali nieustępliwą zimę, układając z ogromnej liczby puzzli bajeczkę o Pani Zimie oraz do muzyki Antonia Vivaldiego stworzyli wiosenne obrazy.

Następnie w murach szkoły pojawili się studenci: ratownicy i pielęgniarki z PWSZ w Sanoku. Wówczas wszystko stało się jasne, każdy z uczniów chciał nauczyć się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.

Ćwiczenia odbywały się w  dwóch grupach. Uczniowie starali się odnaleźć w sobie nie odkryte dotąd predyspozycje. Zadawali wiele pytań dotyczących cech charakteru i umiejętności jakie są niezbędne aby móc w przyszłości wykonywać zawody ratownika medycznego czy też pielęgniarki.

Później szkołą zawładnęli wykładowcy z Zakładu Artystycznego w zakresie Sztuki Muzycznej i rozpoczęły się warsztaty rytmiki a także zajęcia muzyczno- ruchowe.

Niestety kolejny Dzień Odkrywania Talentów dopiero w przyszłym roku, ale już dziś uczniowie Szkoły w Pisarowcach obiecują, że zgodnie z propozycją Minister Hall, Dzień Samorządności w ich szkole stanie się tradycją.

Tagi:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.