Finał konkursu „Wiedzy o Bankowości”: zwycięzkie Krosno, II miejsce dla I LO

02-03-2011

SANOK. Rachunkowość, bankowość elektroniczna, lokaty, kredyty to nie problem dla uczestników konkursu „Wiedzy o Bankowości”, którego organizatorem był Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Do finałowych zmagań przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego. Honoru Sanoka broniło I LO im KEN.

Do finału konkursu oprócz sanockiej „jedynki” zakwalifikowały się: Zespół Szkół w Iwoniczu – oddział: Miejsce Piastowe, Zespoły Szkół Ekonomicznych z Rzeszowa oraz Mielca, Zespół Szkół Licealnych z Leżajska oraz II liceum Ogólnokształcące z Krosna.

Ewa Zgłobicka, zdradzając kulisy przedsięwzięcia zwróciła uwagę na fakt, że w październiku odbyły się eliminacje między szkolne, które wyłoniły finalistów . Wzięło w nich udział przeszło 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego. Natomiast sama idea jest rezultatem chęci popularyzacji bankowości wśród młodzieży – mówiła Dyrektor departamentu sprzedaży PBS.

Chęć poszerzania wiedzy dotyczącej bankowości, to nie jedyny argument, który zachęcał do wzięcia udziału w konkursie. Podkarpacki Bank Spółdzielczy zadbał o atrakcyjne nagrody:

I miejsce
laptop HP, o wartości 1599 zł

II miejsce
drukarka Epson, o wartości 471 zł
ramka Kodak, o wartości 280 zł

III miejsce
radiomagnetofon Philips, o wartości 239 zł
słuchawki Sony, o wartości 127 zł

Uczniowie ze wszystkich szkół wierzyli w swoje zwycięstwo. Cieszymy się z dotarcia do finału konkursu, jednak liczymy wyłącznie na zwycięstwo – relacjonowała Krystyna Surdej uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Przygotowania do finałowego starcia w ramach konkursu „Wiedzy o Bankowości” były długotrwałe. Znakomicie wiedzą o tym uczniowie sanockiego ogólniaka. Przygotowywaliśmy się przez dwa tygodnie w ramach naszego wolnego czasu we własnych domach. Korzystaliśmy z materiałów otrzymanych od organizatora oraz witryny internetowej PBS w Sanoku. Następnie uzupełnialiśmy wiedzę niejednokrotnie zostając całym, zespołem po lekcjach w szkole pod okiem profesora Grzegorza Demczaka, któremu chcemy podziękować za zaangażowanie oraz wsparcie. – mówiła Katarzyna Bogaczewicz, uczennica I LO w Sanoku

Nie tylko uczniowie są zwycięzcami… Cel jaki założyliśmy został osiągnięty, znacząca ilość uczniów poszerzyła swoją wiedzę o strukturach bankowych – zwracał uwagę Lesław Wojtas, Prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Warto dodać że wiedzy o strukturach bankowych głównie PBS. Jest to pozytywna reklama sanockiej jednostki w skali województwa. Należy mieć nadzieję że takich inicjatyw  z roku na rok będzie co raz więcej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Wyniki Konkursu „Wiedzy o Bankowości”

1. II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

3. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie

I LO im. KEN w Sanoku wystąpiło w składzie

Krystyna Bigos
Katarzyna Bogaczewicz
Natalia Kieca
Maciej Dorotniak
Piotr Filipowiecz
opiekun: Grzegorz Demczak

mb

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.