I Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu

GMINA SANOK/MRZYGŁÓD. 3 lipca w Mrzygłodzie odbył się I Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu. Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy doskonale się bawili. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku, Lokalna Grupa Działania Dolina Sanu i Stowarzyszenie Miłośników Mrzygłodu i Okolic.

Podczas imprezy swój repertuar przedstawiły zespoły ludowe: Kamraty z Gminy Sanok, Rymanowianie z Rymanowa, Przepióreczka z Dydni,  Wawrzynie z Wary, Lesznianie z Lisznej, Górczanie z Górek. Kapele prezentowały tradycyjny folklor wsi podsanockiej, Rzeszowszczyzny i Podgórza Dynowskiego.

Całą imprezę uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie, którzy wykonali „Jezioro Łabędzie”.

Wszystkie zespoły uczestniczące w imprezie zostały obdarowane statuetkami oraz pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Wśród gości zaproszonych na I Zjazd Kapel Ludowych znaleźli się m.in.: Marek Owsiany – wicedyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  Jan Chowaniec – Członek Zarządu Powiatu Sanockiego, sołtysi sołectw należących do gminy Sanok i gminy Tyrawa Wołoska, Członkowie Rady Gminy Sanok oraz Członkowie Rady Gminy Tyrawa Wołoska.

Podczas imprezy można było poznać smak tradycyjnego jadła, przygotowanego przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które już zapowiedziały swoją obecność na przyszłorocznym II Zjeździe Kapel Ludowych.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."