II Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

03-06-2011

LESKO. 29 maja 2011 roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się II Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

 

Udział w nim wzięło 50 solistów i 14 zespołów reprezentowanych przez: Zespół Szkół Leśnych w Lesku, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Technikum Leśne w Brynku, Zespół Szkół Zawodowych TL w Starym Sączu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Zespół Sygnalistów MyśliwskichRaróg”, Koło ŁowieckieOstoja Matecznik”.

Realizacja tej imprezy kulturowej przyczynia się do rozwijania zainteresowania kulturą łowiecką i myśliwską wśród młodzieży oraz mieszkańców gminy Lesko. Biorąc pod uwagę szeroką skalę tego przedsięwzięcia oraz jego niewątpliwy wpływ na promocję, nie tylko ZSL w Lesku i instytucji leśnych współpracujących i współtworzących tą placówkę, ale także całego regionu Bieszczadów.

Tegoroczny konkurs umożliwił uczestnikom z regionu Podkarpacia zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej „O Róg Wojskiego”.

Podczas konkursu odbyły się przesłuchania sygnalistów w kategorii solowej oraz zespołowej. Zmaganiom sygnalistów towarzyszył również konkurs wabienia jelenia, kozła i lisa. Była to niezwykła atrakcja całego konkursu.
Występy sygnalistów oceniało jury w składzie: Artur Kanawka – przewodniczący komisji, Adam Migurski – członek, Artur Więcławek – członek. Natomiast jurorami w konkursie wabienia byli: przewodniczący – Andrzej Radzik oraz członkowie: Marek Kulikowski i Janusz Kowalewski.

Konkurencjom towarzyszyła wystawa eksponatów łowieckich i pomocy naukowych zorganizowana ze szkolnych zbiorów. Prezentowane trofea przynoszone od lat przez uczniów oraz przekazywane przez związane ze szkołą nadleśnictwa, służą obecnie do nauki przedmiotów: gospodarka łowiecka i użytkowanie lasu.

Po zakończeniu przesłuchań przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów, pucharów oraz drobnych upominków. Osiągnięcia uczniów ZSL w Lesku:

w kategorii solowej w klasie C

I m. – Cichocki Grzegorz
II m. – Racibor Elżbieta
III m. – Konrad Nosal

w kategorii solowej w klasie B

I m. – Halejcio Kacper
II m. – Hołodniak Aleksander
III m. – Rysztuń Mateusz

Osiągnięcia w kategorii zespołowej w klasie C

I m. – Zespół Sygnalistów Myśliwskich ”Darz Bór”

Osiągnięcia w kategorii zespołowej w klasie B

I m. – Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Tropem Wilka”

Osiągnięcia w kategorii zespołowej w klasie MB

III m. – Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Tropem Wilka”

Wyniki konkursu wabienia jelenia:

I m. – Janusz Kuzar

Wyniki konkursu wabienia kozła:

I m. – Hołodniak Aleksander
II m. – Czech Mateusz

Wyniki konkursu wabienia lisa:

I m. – Czech Mateusz
II m. – Janusz Kuzar
III m. – Hołodniak Aleksander

Zainteresowanie konkursem świadczy o konieczności kontynuowania jego idei w przyszłości, a wyniki sygnalistów Zespołu Szkół Leśnych w Lesku są niewątpliwie dowodem wysokiego poziomu kształcenia i ciężkiej pracy zarówno młodzieży jak i opiekuna ZSM – Artura Więcławka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.