Ikea zainwestowała w Bukowsko

14-10-2011

GMINA BUKOWSKO/WARSZAWA.  Na przełomie września i października 2011 roku IKEA Retail Sp. z o.o. nabyła dwie działające farmy wiatrowe od grupy Martifer (28MW) i zobowiązała się zakupić trzecią farmę wiatrową, która zostanie zbudowana (26MW). Inwestycja ta umożliwi produkcję energii na poziomie zapotrzebowania 16 sklepów IKEA.

Działające farmy wiatrowe zlokalizowane są na południu Polski, w województwie podkarpackim – w okolicach miejscowości Bukowsko i Łęki. Trzecia farma wiatrowa powstanie w Rymanowie, w pobliżu dwóch pozostałych.

Grupa IKEA jest gotowa wspierać rozwój produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, by zmniejszyć uzależnienie od energii pozyskiwanej z paliw kopalnych.

Grupa IKEA zdecydowała się na inwestycję w energię odnawialną w naszym kraju, ponieważ Polska jest jednym z kluczowych rynków dostarczających meble do firmy na świecie, a trzy wspomniane farmy wiatrowe wygenerują prąd na poziomie 50% całego zużycia energii przez spółki z Grupy IKEA w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.