Intensywne szkolenia strażaków OSP

POWIAT SANOCKI. W miesiącu lutym przeprowadzono dwa kursy dokształcające dla strażaków ochotników z terenu powiatu sanockiego. Pierwszy obejmował szkolenie dla Naczelników OSP, drugi dla kierowców i konserwatorów sprzętu pożarniczego.

Pierwszy kurs odbył się w dniach 8-12 lutego. Ukończyło go 39 strażaków. Podczas trwania kursu realizowano m.in. następujące tematy (obowiązki, uprawnienia i odpowiedzialność Naczelnika OSP, współdziałanie OSP z organami samorządu terytorialnego i jednostki PSP, ceremoniał pożarniczy, organizacja szkoleń i ćwiczeń oraz zawodów sportowo pożarniczych OSP i MDP).

Drugi kurs, dla kierowców i konserwatorów, przeprowadzony został w dniach 14-26 lutego. Ukończyło go 36 strażaków, a podczas zajęć realizowano m.in. następujące zagadnienia (charakterystyka podstawowych samochodów pożarniczych, zasada bezpieczeństwa prowadzenia i ustawienia samochodów pożarniczych, konserwacja i eksploatacja motopomp i autopomp, łączność i alarmowanie).

PSP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."