Poseł PiS Kazimierz Ziobro zasilił szeregi „ziobrystów” z Solidarnej Polski (AUDIO)

03-12-2011

PODKARPACIE. Informację o przejściu Kazimierza Ziobro posła Prawa i Sprawiedliwości do Solidarnej Polski przekazał dziś europoseł Zbigniew Ziobro – jeden z inicjatorów powstania Klubu Solidarna Polska.

Konferencje prasową z udziałem posłów PiS, zorganizowano w Świlczy k. Rzeszowa.
W sumie w szeregach Solidarnej Polski jest już 19 posłów 2 senatorów i 3 europosłów .Kazimierz Ziobro, lat 62, wykształcenie wyższe- absolwent KUL w Lublinie, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego III kadencji Sejmiku. Żonaty, ojciec trójki dorosłych dzieci. Po tragicznej śmierci córki, od sześciu lat wychowuje 12 letniego wnuczka – Bartłomieja.

Odznaczony ,,Złotym Krzyżem Zasługi”. W latach 80-tych działacz NSZZ „Solidarność”, którą współtworzył na ziemi jarosławskiej i przeworskiej.
Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego trzech kadencji: w latach 1998-2002 , 2006-2010 i bieżącej tj. od 2010 do nadal.
,,Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia” – tytuł nadany przez Radę Miasta.
Odznaczony przez Prezydenta RP śp. Prof. Lecha Kaczyńskiego ,,Złotym Krzyżem Zasługi”.

Od połowy lat 80-tych pracował w Hucie Szkła w Jarosławiu. Został stamtąd zwolniony za działalność związkową i próbę organizacji strajku, w rocznicę powstania „Solidarności”.

Od 1991 roku był kierownikiem, a następnie został Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.

Kazimierz Ziobro doświadczony gorzkim sieroctwem (w dzieciństwie utracił oboje rodziców), był wychowankiem Państwowego Domu Dziecka w Dębicy.
To sprawiło, że jako człowiek dorosły jest wyjątkowo wyczulony na kwestie społeczne i potrzeby każdego człowieka.

Sprawując funkcje publiczne z otwartością i odpowiedzialnością, za podstawę swych relacji z ludźmi, uważa szczerość oraz prostotę nacechowaną rzetelnością.

Miejscem szczególnie mu bliskim jest Radymno, gdzie znalazł Jolantę – wybrankę swego życia. Wielokrotnie podkreślał i podkreśla wagę, jaką przykłada do kwestii życia rodzinnego, którego pozbawiony był w dzieciństwie. Wyróżnia się wyjątkową codzienną, autentyczną troskę o dom rodzinny, los przyjaciół i znajomych, ale także całkiem obcych ludzi, którzy zwracają się do niego o pomoc.

Szczególnie docenia takie wartości jak prawość, prawdomówność, rzetelność wykonywania pracy czy przywiązanie do własnej ziemi i tradycji narodowej.

Pasjonat przyrody, zahartowany w pracy fizycznej. Wolne chwile spędza na pielęgnowaniu przydomowego ogrodu i warzywnika. Nieodmiennie rozmiłowany w urodzie Bieszczadów, Doliny Sanu i Wisłoka oraz Pogórza Przemysko-Dynowskiego. Na miejsca wakacyjnych wędrówek z rodziną wybiera właśnie te zakątki Podkarpacia.

Źródło: kazimierzziobro.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.