Kolejne pieniądze na drogi powiatowe i budowę mostu w Łukowem

POWIAT SANOCKI. Powiat Sanocki otrzymał kolejne pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przeznaczeniem na infrastrukturę drogową. Półtora miliona złotych pójdzie na budowę mostu w Łukowem na rzece Kalniczka, a to dopiero początek drogowych inwestycji.

Staramy się możliwie jak najrozsądniej dzielić otrzymane pieniądze na teren całego powiatu, dlatego te środki pójdą na most w miejscowości Łukowe. W tej chwili jest tam stary drewniany obiekt, który wymaga pilnej wymiany – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Od początku roku powiat sanocki pozyskał już prawie 8 mln zł na drogi i mosty. Za te pieniądze naprawione zostanie m.in. osuwisko w Międzybrodziu, ulica Chrobrego, oraz droga w Rakowej.

Tak spory zastrzyk finansowy w tak krótkim czasie to w dużej mierze zasługa wsparcia jakie mamy ze strony wojewody podkarpackiej Małgorzaty Chomycz. Dostrzega ona potrzeby naszego powiatu i wspiera nasze wysiłki – dodaje starosta sanocki.

Powiat otrzymał także 400 tys zł od firmy Poszukiwania Nafty i Gazu z Jasła. Na podstawie zawartego porozumienia przekazane pieniądze są rekompensatą za zniszczenia dróg dojazdowych do wiertni w Strachocinie. Za te pieniądze wybudowane zostaną m.in. chodniki na ul. Okulickiego. To jednak nie koniec.

- Pozyskaliśmy też partnerów do remontu drogi na Liszną. 30 tys zł dołoży nam Gmina Sanok i 35 tys Nadleśnictwo Brzozów – wylicza Sebastian Niżnik.

Powiat Sanocki przygotowuje również projekt wspólnie ze Starym Samborem na Ukrainie do programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Jeśli wniosek przejdzie samorządy otrzymają dofinansowanie na remonty dróg. Po stronie polskiej powiat chce wyremontować ulice Rymanowską, Kościuszki i Jagiellońską.

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."