Kolejne wspaniałe sukcesy sanockich akordeonistów

24-05-2011

Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie z 20 – letnią już tradycją jest zwykle podsumowaniem kolejnego sezonu artystyczno-konkursowego przez najlepszych w kraju uczniów uczących się na tym instrumencie. Tegoroczne „podsumowanie” okazało się dla 4 – osobowej ekipy sanockiej rewelacyjne, jak chyba nigdy dotychczas.

W kategorii wiekowej do 15 lat I nagrodę zdobył Rafał Pałacki, uczeń Grzegorza Bednarczyka i Andrzeja Smolika, który tym samym potwierdził stały dynamiczny rozwój artystyczny i ogromne możliwości, mimo krótkiego jeszcze – w stosunku do innych – 5 letniego okresu nauki. Pięknie zaprezentował na koncercie laureatów „Zimę” z 4 pór roku Antonio Vivaldiego, wstępnie też został zaproszony do ekipy polskiej na konkursy międzynarodowe (najbliższy w Castelfidardo we Włoszech).

W kategorii do 19 lat z kolei I miejsce uzyskał Bartosz Głowacki, zaś II nagrody - Seweryn Gajda i Tomasz Mazur – wszyscy uczniowie Andrzeja Smolika. Nagroda Bartosza nie była oczywiście niespodzianką, gdyż występował tam w roli jednego z faworytów, ale podkreślić należy, że jechał na konkurs z „marszu” – następnego dnia po ostatnim egzaminie stresującej matury, bez specjalnego przygotowania. Również zyskał wielkie uznanie za kreacje artystyczne, także za wspaniałe wykonanie dwóch części utworu „Gułag” na koncercie laureatów. Tomasz Mazur też już od dłuższego czasu prezentuje również wysoką formę, natomiast wielką niespodzianką był świetny występ Seweryna Gajdy, który był „czarnym koniem” i odkryciem dla wielu uczestników Konkursu i również został zaproszony do udziału w przyszłorocznym konkurach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.