Kolorowy Sanok oczami przedszkolaków!

24-05-2011

SANOK. Od czego można zacząć poznawanie świata,  jeśli nie od miejsca w którym się urodziliśmy. – Ładny kolorowy i piękny jest Sanok – orzekły dzieci z Przedszkola nr 2 w Sanok, wypowiadając się na temat swojego miasta. 

A wszystko zaczęło się od wycieczki do Skansenu, od jazdy wozami na których zamiast złotych snopów zboża, jaśniały kolorowymi plamami, barwne ubranka dzieci.

Woźnica z sumiastym wąsem i koszuli z ludowym haftem powoził roześmianym pojazdem a im szybciej kłusował kasztanek, tym głośniej śmiała się gromadka rozbawionych dzieci.

Sanocki skansen  –  to miejsce, gdzie znajdą coś ciekawego dla siebie dorośli i dzieci.

Dorosłych klimat skansenu wprowadzi w przeszłość, gdzie współistniały obok siebie wieloetniczne nacje, wywoła refleksje,  sprowokuje do pytań i szukania odpowiedzi podczas podróży w  światy minione.

Dzieciom skansen dostarczy radosnego kontaktu z naturą, bezpiecznej zabawy i możliwości odkrywania „starych – nowych”  światów, a wszystko to pod bezpieczną, profesjonalną opieką gospodarzy skansenu. 

Już teraz, po tej  radosnej , wiosennej eskapadzie mali sanoczanie pytają – a może kulig?! To wymarzone miejsce na takie zabawy. Warto poznawać swoje miasto, tym bardziej, jeśli towarzyszą temu  bezpieczeństwo, śmiech, radość i bezpieczna zabawa.


                                                                                                                  

 DMP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.